خبر ۱۱ مهرماه ۹۸ : فردا آخرین مهلت ثبت نام در آزمون فراگیر استخدامی دولت

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان سازمان سنجش را مجری برگزاری آزمون استخدامی فراگیر کشور دانست و بیان کرد: شروع ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به صورت اینترنتی از سوم مهرماه و تا روز جمعه ۱۲ مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ جعفر رودری سازمان سنجش کشور را مجری برگزاری این آزمون استخدامی دانست و بیان کرد: شروع ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی از سوم مهرماه جاری بوده و تا روز جمعه ۱۲ مهرماه ادامه خواهد داشت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اعلام این مطلب که بنا بر تاکید سازمان امور اداری و استخدامی کشور مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد، تاکید کرد: داوطلبان در زمان مشخص اقدام به ثبت‌نام کنند.

این مقام مسئول روز آزمون را روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه اعلام کرد و افزود: این آزمون در تهران و مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند کارت ورود به جلسه آزمون را از روز دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

رودری ادامه داد: حدود ۲۱ دستگاه اجرایی در سطح کشور با ظرفیت استخدامی بیش از ۳۰ هزار نفر در این آزمون حضور خواهند داشت که سهمیه استان کرمان یک هزار و ۱۲۷ نفر مربوط به ۱۹ دستگاه اجرایی است.

وی بیان کرد: در بین دستگاه‌های اجرایی استان، آموزش و پرورش با ۵۸۰ نفر، دانشگاه علوم پزشکی کرمان با ۱۲۹ نفر، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با ۱۰۳ نفر، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با ۸۰ نفر، دانشگاه علوم پزشکی بم با ۸۱ نفر و سازمان امور زندان‌ها با ۸۰ نفر، به عنوان دستگاه‌هایی هستند که بیشترین سهمیه استخدامی در استان کرمان را به خود اختصاص داده اند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان عنوان کرد: سهمیه استان به لحاظ جنسیت آقایان ۴۸۰ نفر، بانوان ۳۴۶ نفر خانم و ۳۰۱ نفر شامل زن و مرد است. گفتنی است که شرط بومی بودن در این استخدام برداشته شده و رقابت ملی است.

وی با بیان این مطلب که شرایط عمومی استخدامی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است، خاطرنشان کرد: شرط سنی در این آزمون حداقل سن ۲۰ سال و حداکثر برای افراد دارای مدرک فوق لیسانس و بالاتر ۴۵ سال در نظر گرفته شده است و افرادی که دارای سابقه کاری مورد تایید از دستگاه‌ها باشند، این سنوات به سن آنها اضافه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری برنا