خبر ۱ آبان ماه ۹۸ : اعلام زمان برگزاری آزمون عملی آتش‌نشانی‌های زنجان

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان گفت: آزمون عملی آتش‌نشانی‌های زنجان ۱۰ آبان در سالن ایپکچی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی‌های زنجان مرداد امسال با حضور یک هزار و ۷۶۰ نفر از متقاضیان و علاقه‌مندان برای فعالیت در شغل آتش‌نشانی در مجتمع جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد.

با توجه به ظرفیت اعلامی از سوی آتش‌نشانی‌های زنجان و اعلام نیاز که برای جذب ۳۵ نفر شده بود، به اندازه سه برابر ظرفیت از بین افراد شرکت کننده  در مرحله نخست آزمون  پذیرفته شدند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان در این باره به خبرنگار فارس گفت: این آزمون برای مشاغل عملیاتی است و در دو مرحله علمی و عملی برنامه‌ریزی شده، که آزمون علمی آن امروز برگزار شد.

علی محمودی گفت: نفرات پذیرفته شده، قبل از برگزاری آزمون عملی باید با در دست داشتن برگه معاینه اول، باید در جهاد دانشگاهی ویزیت شوند.

وی افزود: آزمون عملی از بین قبول‌شدگان با سه برابر ظرفیت پذیرش برگزار خواهد شد که طبق تصمیم‌گیری انجام شده و جلسات تشکیل شده در این باره، زمان برگزاری ۱۰ آبان‌ماه تعیین شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان با اشاره به اینکه آزمون عملی آتش‌نشانی‌های زنجان در سالن ایپکچی برگزار می‌شود، تصریح کرد: آزمون از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به دوری مسافت برخی از شهرستان‌ها، در ابتدای صبح آزمون عملیاتی متقاضیان آتش‌نشانی زنجان برگزار و سپس سایر شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

محمودی گفت: این آزمون در قالب تست‌های ورزشی و دو و میدانی و رکوردگیری‌های مختلف مثل حمل کپسول آتش‌نشانی و … برگزار خواهد شد

به گزارش فارس، آزمون آتش‌نشانی زنجان، طبق مجوز استخدامی ۷۱۱۳۰۴ تاریخ ۱۹ اسفند سال قبل، سازمان استخدامی و اداری کشور و مصوبه ۶۷۲۱۵ تاریخ ۲۷ اسفند سال قبل در مقاطع دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و از طریق برگزاری آزمون عملی و علمی برگزار و بر اساس آن نفراتی که در آزمون نمره قبولی را کسب کنند، در مشاغلی همچون راننده خودروهای تندروی سنگین آتش‌نشانی، آتش‌نشان، کاردان آتش‌نشانی و کارشناس آتش‌نشانی مشغول به کار خواهند شد.

منبع : خبرگزاری فارس